Przełącznik Nav

Sauna sucha

SAUNA SUCHA

Sauna sucha - to tradycyjny rodzaj sauny, charakteryzujący się wysoką temperaturą powietrza - ok. 100C. i niską wilgotnością ok. 20%. 

Kąpiel jednorazowo trwa ok 15min. Podczas seansu ciało mocno się poci, odpręża, rozluźnia dzięki czemu możemy cieszyć się pełnym relaksem.

W razie potrzeby możemy polać kamienie wodą z ceberka z odrobiną aromatu, aby nasza kąpiel stała się bardziej aromatyczna.

Choć ten typ sauny określany jest mianem fińskiej, tak naprawdę gorące powietrzne kąpiele znane były dużo wcześniej, bo aż 3000 lat temu używali ich Majowie w Ameryce Środkowej. Korzystali oni z "domów z potami" podczas ceremonii religijnych i dla utrzymania dobrego zdrowia. Niemal każda kultura ma własny sposób wykorzystania ciepła do relaksacji, terapii i rytuału.

Jedną z najstarszych - i najgorętszych - technik jest sauna. Sauny są używane od tysięcy lat w Finlandii, gdzie prawie jedna trzecia wszystkich dorosłych używa ich regularnie. W Finlandii przypadają średnio dwie sauny na mieszkańca.

Sauna sucha musi zostać wykonana z trwałych elementów, ciepło oddziałowujące na materiały użyte w takiej saunie jest na tyle duże, że może deformować materiały, które się do niej po prostu nie nadają.

Zapisz się do naszego newslettera