Przełącznik Nav

Sauna Infrared

Sauna Infrared - sauna na podczerwień

Korzyści z sauny na podczerwień:

1. Usunięcie toksyn z organizmu

Pocenie się jest jednym z najbardziej naturalnych sposobów eliminowania toksyn, co czyni je istotną częścią procesu detoksykacji. W porównaniu do tradycyjnych saun fińskich, sauny na podczerwień pozwalają wyeliminować około 7 razy więcej toksyn.

 

2. Relaksacja

Terapia w saunie na podczerwień sprzyja relaksacji, pomagając zrównoważyć poziom kortyzolu, podstawowego hormonu stresu. Ciepło wytwarzane przez saunę pomaga również rozluźnić mięśnie i rozładować napięcie w całym ciele, pozwalając się zrelaksować i odstresować.

 

3. Ulga w bólu

Jeśli cierpisz na bóle mięśni lub stawów, sauny na podczerwień mogą złagodzić tę formę zapalenia poprzez zwiększenie krążenia i rozluźnienie mięśni.

 

4. Utrata wagi

Ciepło wytwarzane przez saunę na podczerwień spowoduje wzrost temperatury ciała, co również może prowadzić do zwiększenia częstości akcji serca - taki sam wzrost częstości akcji serca, jaki odczuwa się podczas ćwiczeń. Kiedy twoje ciało musi ciężej pracować, aby obniżyć temperaturę lub nadążyć z przyspieszonym rytmem serca, twoje ciało spali więcej kalorii, powodując utratę wagi. Artykuł zatytułowany "Effect of Sweating" w Journal of American Medical Association stwierdził, że 30-minutowa sesja w saunie na podczerwień może spalić około 600 kalorii.

 

5. Lepsza cyrkulacja

Ponieważ ciepło z sauny na podczerwień zwiększa temperaturę twojego ciała, twoje krążenie wzrośnie wraz z nim. Konsekwentne sesje w saunie na podczerwień, szczególnie na poziomie środkowej podczerwieni, mogą stymulować przepływ krwi, poprawiać regenerację mięśni oraz zmniejszać ból i stan zapalny po intensywnych ćwiczeniach.

 

6. Oczyszczanie skóry

Technologia sauny na podczerwień pomaga oczyścić skórę, eliminując toksyny z porów i zwiększając krążenie, dzięki czemu skóra staje się jaśniejsza, bardziej miękka i zdrowsza.

 

Poziomy podczerwieni
Sauna na podczerwień może być dostępna na różnych poziomach: A , B i C:

Lampy ECO Sentiotec, które mogą Państwo znaleźć pod tym linkiem: https://saunyonline.pl/promiennik-infrared-sentiotec-eco-500-r-500w.html

dla przykładu posiadają następujący rozkład fal podczerwonych:

  • Infrared radiacja z panelem szklanym: A 24%, B 55%, C 21%
  • „„Infrared radiacja z przepierzeniem stalowym: A 14%, B 40%, C 46%
  • głębokość przenikania poszczegółnych fal: 
  • krótkie: A - (780-1400) wnikają najgłębiej w skórę - aż do 4mm,
  • średnie: B - (1400-3000) fale aktywujące pocenie się skóry,
  • długie: C - (>3000)nm wnikające w zewnętrzną warstwę naskórka.

Poziomy krótkiej podczerwieni są najlepsze dla gojenia się ran i zwiększonej odporności (A)

Średnie poziomy podczerwieni są idealne do zwiększenia krążenia i rozluźnienia mięśni (B)

Poziomy fal długich podczerwieni są wykorzystywane przede wszystkim do celów detoksykacji (C)

W ładny sposób ilustruje to poniższa grafika:

Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z sauny na podczerwień, polecam zacząć od 4-minutowych sesji w temperaturze 40-55 stopni Celsjusza i powoli wydłużać. aż do 15-30 minutowych sesji.

 

Zapisz się do naszego newslettera