Przełącznik Nav

7-9 kW 6-10m3

Piec do sauny 9 kw ze sterowaniem


Popularne piece do saun o mocy od 7 do 9kW przedstawiamy poniżej. Najczęściej sauna ma wymiar ok. 8m2 doliczając szklane drzwi daje nam to przestrzeń 9m3 => 9kW. Piece ze sterowaniem za pomocą pokręteł umieszczonych na nim, charakteryzują się łatwą obsługą i bezawaryjnością. Piec taki posiada dwa pokrętła, które zarządzają temperaturą pieca oraz długością nagrzewania. Każdy piec posiada wewnętrzny termik, który gwarantuje bezpieczeństwo i nagrzewanie do odpowiedniej temperatury.

Piec do sauny może być fiński, niemiecki, estoński. Wiele producentów pieców gwarantuje ich niezawodność i funkcjonalność. Piec najczęściej wykonany jest ze stali nierdzewnej, bywa też malowany np. czarny piec do sauny. Piece produkcji fińskiej to: peic Harvia, piec Narvi, Piec Fin-tec. Piece produkcji niemieckiej to EOS-Werke, austriackie piece Sentiotec, estońskie piece Huum. Piec do sauny z wbudowanym elementem sterującym zarządza kąpielą z wnętrza sauny, bez potrzeby wychodzenia z niej, aby regulować temperaturę kąpieli.

Możemy polewać kamienie, które są odpowiedzialne za odpowiednią dystrybucję ciepła wychodzącego z elektrycznych grzałek pieca. Piec o mocy od 7-9kW nadaje się idealnie dla pomieszczeń saunowych o kubaturze pomiędzy 7 a 10m3. Są dwa typy urządeń grzewczych: piec stojący i piec wiszący, piece stojące posiadają większą ilość kamieni, co dodatnio wpływa na wydobywające się miękkie ciepło i ilość możliwej do wytworzenia pary. Piece wiszące cechuje dużo lepsza dystrybucja ciepła, posiadają one zaledwie ok. 20kg kamieni, które nie stanowią bufora dla rozprzestrzeniającego się ciepła z grzałek. Niektóre piece posiadają miskę okapową, która nie pozwala na okapywanie nadmiaru wody na podłogę sauny. Warto zwrócić uwagę na wymiary pieca oraz odległości bezpieczeństwa, które powinny być zachowane pomiędzy urządzeniem grzewczym, a elementami drewnianymi ław i boazerii sauny. 

7-9 kW 6-10m3
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 31-36 z 36

Strona
na stronę
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 31-36 z 36

Strona
na stronę
Ustaw kierunek malejący